Miesto na fotografovanie

Miesto na svadobné fotenie + asistent fotografa

Svadobné prípravy

Pred každým portrétovým fotením sa pýtam klientov aby popísali sami seba a aký typ fotografií by ich najlepšie prezentoval. Som rád ak klient navrhne nové, zaujímavé a pre neho typické miesto na fotenie.

Vhodné sú tiež miesta, ktoré umožňujú klientovi sa uvoľniť a majú silné kompozičné prvky. Samotné miesto na svadobné fotenie /hrad, záhrada, park, lúka/ inšpiruje na fotografovanie istých póz a na rozprávanie príbehu svadobného dňa.

Asistent fotografa

Svadobné fotenie často prebieha na pravé poludnie, keď je slnko ostré a vytvára tvrdé tiene. Existuje veľa možnosti ako tomu pri fotení predísť. Jednou z možností je aj asistent, ktorý pomocou odraznej dosky tlmí tvrdé svetlo, prípadne nasvetluje mladomanželov.

Hlavnou úlohou asistentov nie je fotografovanie, ale pomoc s rôznymi úlohami počas svadobného dňa. To zahŕňa nastavenie svetiel, bleskov, odrazových dosiek a predvídanie potrieb fotografa - vymieňanie objektívov, fotoaparátov ... ale aj prípadne fotografovanie z inej perspektívy ako fotí hlavný fotograf.

Asistent je tiež vhodný ak nevesta a ženích sa pripravujú v rovnakej dobe, ale na rôznych miestach, vtedy zvyčajne hlavný fotograf trávi čas s nevestou, zatiaľ čo druhý fotí ženícha. Počas svadobného obradu sa asistent sústredí na dav a širšie zábery z kostola, kým hlavný svadobný fotograf sa zameriava na priebeh obradu.

Asistent je nepostrádatelný pri večernom fotografovaní portrétov – pri západe slnka, kedy pomáha nasvetlovať mladomanželov.