Všeobecné otázky


Fotografovaniu sa venujem od roku 2002 keď som ako šéfredaktor do univerzitného časopisu Tohuwabohu prispieval nielen článkami ale aj fotografiami.

Po skončení školy som pracoval takmer 4 roky ako produktový / reklamný fotograf pre automobilový priemysel.

Svadby fotím už od roku 2010. V súčasnosti sa profesionálne venujem fotografovaniu svadieb, portrétnemu foteniu párov, detí, modelov ale tiež reklamnej fotografií. Fotografovanie pre mňa predstavuje veľkú vášeň a zároveň relax.

V prípade, že budem mať Váš termín voľný, tak pri osobnom stretnutí podpíšeme zmluvu kde bude dohodnutá spolupráca - vybraný balík, dátum obradu, miesto obradu ...

Prípadne mi pošlete podpísanú zmluvu poštou a ja Vám následne jeden výtlačok podpísaný pošlem naspäť. Termín je však v oboch prípadoch zarezervovaný až po uhradení 30% z vybraného balíka na môj účet.

Budte prirodzený a sami sebou. Nenútim ľudí do toho, čo im nie je prirodzené. Záleží mi na tom, aby boli fotografie podľa Vašich predstáv.

Na portrétové svadobné fotenie radím tiež zobrať si zo sebou nejakú rekvizitu / predmet, ktorý je im blízky, ktorému sa vo voľnom čase venujú, ktorý by ich charakterizoval - napr. ak radi hráte na gitaru, alebo ste vášnivý futbalista ...

Je to na dohode s mladomanželmi ako majú rozplánovaný deň. Najideálnejšia doba je večer – a to hlavne kvôli svetlu, ale zas make-up nevesty je mierne znehodnotený po gratuláciách spojených s mnohými bozkami a na hostine čakajú na Vás hostia, ktorí sa tam bez mladomanželov "nudia". Kedy je pre Vás vhodné portrétové fotenie treba teda dobre premyslieť.

Používam dve fullframe zrkadlovky Nikon D750, k ním objektívy Nikkor 35/1.8 - Nikkor 85/1.8 - Nikkor 20/1.8 - ďalej 3 blesky a ďalšie značné množstvo techniky

Ja rád cestujem a tak fotografujem po celom Slovensku. Cena za dopravu je 10€ za 100km. Doprava sa počíta od mesta Bánovce nad Bebravou na miesto svadby a späť do Bánoviec. Rozprávam tiež plynulo po nemecky a anglicky.

Štandardne odovzdávam svadobné fotografie na 2xDVD s potlačou + USB kľúč. V prípade, že si to mladomanželia želajú je možná aj tlač fotografií alebo fotokniha za príplatok.

V zmluve je štandardne dohodnuté, že fotografie dostanete do 30 pracovných dní odo dňa svadby. Zvyknem ale už predtým zopár zmenšených fotografií publikovať na moju facebook stránku.